2011 HEDİYESİ: M-U-S-I-C #Elif Çağlar

Yayınlandı: Ocak 10, 2011 / Music
Etiketler:,


Elif Çağlar’ın M-U-S-I-C albümünü, en güzel yeni yıl hediyesi(lerden biri) olarak kabul ederim hiç tereddüt etmeden! “Yeni yıl hediyesi” ibaresini kullanmamın sebebi; dört gözle beklediğim bu albümün müzik marketlerde yerini almasının 1 Ocak’a denk gelmesi. Sevindirici, samimi ve çok değerli bir albüm.

Peki kimdir Elif Çağlar Muslu?

1980 doğumlu Çağlar, Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Caz Kompozisyonu okuduktan sonra New York’a giderek, Queens College bünyesindeki “The Aaron Copland School of Music”te Caz Performansı üzerine master yaptı. Birikimini yıllardır dinlediği her tür müziği kaynaştırarak ciddi bir emek ve yaratıcılıkla hazırladığı şarkılarını M-U-S-I-C albümünde toplayan Elif Çağlar, kaliteli, yeni ve özgün tavrıyla Türkiye’de ilk kez yapılan bir çalışmanın altına imzasını attı.

Elif Çağlar albümünde birçok genç ve yetenekli müzisyenle çalıştı. Serkan Z (piyano), Ozan Musluoğlu (kontrbas) ve Onur Alatan’ın (davul) eşlik ettiği şarkıların yanı sıra The Curly Trio’da birlikte çaldığı Cem Tuncer ve Kerem Türkaydın’la beraber “iki gitar, bir vokal” olarak kaydettiği bir şarkı da bulunuyor.
kaynak:cazkolik.com

Albüm hakkında Elif Çağlar şöyle söylüyor:
Özümüze dönelim” derler bazen, Türkçe sözlü müzik yapmayan, bir şekilde türkü söylemeyen, bir şekilde çoğunluğun ilgilenmediği müziklerle uğraşan müzisyenlere… Hiç anlayamadım, hiç anlayamayacağım…

Senin özünle benim özüm, aynı topraklarda büyüdük, aynı coğrafyada yetiştik diye aynı mı olmalı? Bu memlekette yaşayan herkesin “özü” aynı mıdır? Ruhu aynı mıdır? Kalbinde aynı şeyler mi yatar?

Ben dünyadaki tüm insanların “öz”ünün sevgi olması gerektiğine inanan biriyim, sevgi içtendir. Yani, benim için (cazdan, türküye…)hem dinlediğim, hem de yaptığım müzikte önemli olan tek şey içtenliktir, müzisyenin yaptığı müziğe olan sevgisine şahit olabilmektir.

Haydi herkes kendi özüne! 🙂

Elif Çağlar’a kulak verelim, ruhumuzu dinlendirsin..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s