BİR REKOR DENEMESİ

Yayınlandı: Haziran 13, 2010 / Uncategorized

Ali Sami Yen Stadyumu’nda, bugün saat 11.00’de başlayacak “Dünyanın en geniş katılımlı kitap okuma etkinliği” adlı rekor denemesinde, 20 bin kişi aynı anda kitap okuyacak.

Cumhurbaşkanlığının da himaye ettiği projede amaç Türkiye’deki kitap okuma kültürünü ve alışkanlığını yaygınlaştırmak. NTV’de bir konuşmacı “Derdimiz aslında rekor kırmak değil insanların kitap okuması konusunda dikkatini çekmek. Haftada bir kitap bitirilebilir. Bu bilinci aşılamak ve Türkiye’deki okuma oranını %1 artırmak” olarak belirtti.

Guiness Rekorlar Kitabı ekibi de organizasyona için davet edildi. Guinness ölçümleri için, katılımcıların hepsinin aynı anda aynı kitabı okuması gerekiyor. Organizasyona herkes kendi kitabıyla gelebilecek ama rekor denemesi esnasında aynı kitap okunacak. Bu kitap Mümin Sekman’ın yazdığı ve 5 yılda 700 bin adet basılan “Her Şey Seninle Başlar” olacak.

Rekor için Ali Sami Yen Stadyum’una gelecek olan kitapseverler yanlarında başka kitaplar getirip bağışlamak isterlerse, bu kitaplar toplanıp ihtiyacı olan şehirlere gönderilecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s