CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ’NDE UTANÇ VERİCİ GELİŞME!!!!

Yayınlandı: Haziran 9, 2010 / Art, Theater

Canım üniversitemde tiyatro kulübümüz “Danışman hoca bulunamaması sebebiyle”(!) kapatılıyor!!! Bu komik sebep; tiyatro adına Manisa ve okulumuzda yaptığımız çalışmalarla karşılaştırıldığında çirkinleşiyor.. Bize göre utanç verici olan bu duruma duruşumuz sert olacak, faaliyetlerimiz sürecek CBÜ İÇİN CBÜ’YE RAĞMEN!!!Mimesis dergisinde yaptığımız röportajda sesimizi duyurma adına ilk adımımızı attık.. Tiyatro dergilerinde bildiri yayınlayıp imza kampanyası başlatacağız.. Sanat severlerin yanımızda yer almalarını umuyoruz!!!

“Manisa’da Celal Bayar Üniversitesi İktisat Oyuncuları bugün rektörlükten gelen yazı ile kapatıldı. Gerekçe danışman öğretim görevlisinin istifa etmesi, yerine başka bir öğretim görevlisinin olmaması(!)

Üç yıldır çalışmalarını yürüten Celal Bayar Üniversitesi İktisat Oyuncularına üniversite rektörlüğünden gelen dilekçede yazdığı üzere danışman öğretim görevlisi istifa ettiği için kulübün faaliyetleri durduruldu. Oysa ki sene başında görev yapan diğer danışman öğretim görevlisinin kulübümüzün bilgisi dışında istifası üzerine yönetim tarafından altı ay boyunca başka bir danışman bulunamamış(!) ve çalışmalar aksa(tıl)mıştır. Yine kulüpten habersiz danışman öğretim görevlisi istifa etmiş bu sefer bir dilekçeyle kulübün faaliyetlerinin durdurulduğu belirtilmiştir. Koskaca üniversitede tek görevi kulübe resmi yazışmalarda imza atmak olan bir öğretim görevlisinin bulunamaması manidardır.

Manisa’nın köylerinde oyunlar oynayan, üniversiteyi ilk kez şenliklerde festivallerde temsil eden, üç yıldır üniversitede tiyatro şenliği yapan kulübümüze verilen bu ödülü kabul etmiyoruz. En kısa zamanda yapacağımız eylemlerle konuyu kamuoyuna teşhir edip kulübün tekrar çalışmalarına devam etmesini sağlayacağız.

CBÜ İktisat Oyuncuları”

Mimesis dergisindeki röportaja buradan ulaşabilirsiniz..

Tiyatro kulübümüzün bir geleneği var, bilenler bilir.. Manisa’nın köylerine gidip tiyatro yapıyoruz, bizim için çok değerli bir deneyim.. CBÜ İktisat Oyuncuları Manisa-Üçpınar ve III.CBÜ Tiyatro Şenliği kapsamında Üçpınar’a giderek sokak oyunu “Deli'”yi sergiledi.. Ferhan Şensoy’un “İçinden Tramvay Geçen Tiyatro”suna karşın “İçinden Traktör Geçen Tiyatro” yaptık, tamamen spontane gelişen olaylar silsilesi,,İşte o Çok keyifli, güzel dönütlü ve pek değerli anlardan kareler:

Manisa’nın Çepnidere köyü fotoğraflarının tümüne buradan ve Üçpınar Köyündeki oyunumuzun fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s